Jak psát na web L10N.cz

Z L10N.cz Wiki
Verze z 26. 5. 2018, 12:07, kterou vytvořil Mstanke (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Na webu [http://www.l10n.cz/ L10N.cz] informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou [https://github.com/l10ncz/l10n…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na webu L10N.cz informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou zde na GitHubu a může ho tak kdokoliv vylepšit nebo na něj napsat aktuální zprávičku.

Jak L10N.cz funguje

L10N.cz používá statický generátor stránek Jekyll. Sestavený web (z větve master) je pak přes systém Travis CI nahrát do větve gh-pages, odkud ho lze nahrát na server.

Jak na L10N.cz napsat článek

Článek, novinku či krátkou zprávičku může na napsat každý a pro jeho publikování vytvořit pull request. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.

Články jsou v repositáři v adresáři _posts. Název souboru je vždy ve formátu rok-měsíc-den-název.formát. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace: