Jak psát na web L10N.cz: Porovnání verzí

Z L10N.cz Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (→‎Jak L10N.cz funguje: změněno "nahrát" na "nahrán")
m (→‎Jak na L10N.cz napsat článek: editace chyby "zprávičku může na napsat každý")
Řádek 5: Řádek 5:


== Jak na L10N.cz napsat článek ==
== Jak na L10N.cz napsat článek ==
Článek, novinku či krátkou zprávičku může na napsat každý a pro jeho publikování vytvořit [https://help.github.com/articles/creating-a-pull-request/ pull request]. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.
Článek, novinku či krátkou zprávičku může napsat každý a pro jeho publikování vytvořit [https://help.github.com/articles/creating-a-pull-request/ pull request]. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.


Články jsou v repositáři v adresáři ''_posts''. Název souboru je vždy ve formátu ''rok-měsíc-den-název.formát''. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace:
Články jsou v repositáři v adresáři ''_posts''. Název souboru je vždy ve formátu ''rok-měsíc-den-název.formát''. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace:

Verze z 27. 4. 2019, 13:03

Na webu L10N.cz informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou zde na GitHubu a může ho tak kdokoliv vylepšit nebo na něj napsat aktuální zprávičku.

Jak L10N.cz funguje

L10N.cz používá statický generátor stránek Jekyll. Sestavený web (z větve master) je pak přes systém Travis CI nahrán do větve gh-pages, odkud ho lze nahrát na server.

Jak na L10N.cz napsat článek

Článek, novinku či krátkou zprávičku může napsat každý a pro jeho publikování vytvořit pull request. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.

Články jsou v repositáři v adresáři _posts. Název souboru je vždy ve formátu rok-měsíc-den-název.formát. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace: