Diskuse:Stylistická příručka

Z L10N.cz Wiki
Verze z 27. 4. 2019, 14:41, kterou vytvořil Gmisiycs (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Je zde dost významových chyb, pravopisných jen pár, většinou překlepy. Editnul bych je, ale... Jsem zde dnes poprvé, a jako takový se spíše cvi…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Je zde dost významových chyb, pravopisných jen pár, většinou překlepy. Editnul bych je, ale... Jsem zde dnes poprvé, a jako takový se spíše cvičím, opravuji jen drobnosti a ještě jen někdy. Nevím totiž, zda má má práce smysl. Jaká životnost místních textů a stránek vůbec se předpokládá?

Myslí autor vážně věty z článku? Autor napsal: Nadpisy by měly být stručné a jasné. Pokud to není nutné, nemusí mít formu celé věty. S velkým počátečním písmenem pište jen první slovo nadpisu. Já bych napsal: Nadpisy by měly být stručné a jasné. Nemají mít formu celé věty. Nepište názvy jako např. v angličtině, kde každé slovo začíná velkým písmenem. Nadpis pište stejně jako kteroukoliv větu v češtině, jen jej nikdy neukončujte žádným interpunkčním znaménkem.

Podle první definice bych totiž musel tvarovat nadpisy třeba takto: Zaměstnanci města praha jsou petr a pavel

Co si může čtenář myslet o tvaru "... není nutné, nemusí..."? Asi že má napsat jeden nadpis jako větu, druhý nikoliv, třetí opět jako větu... a tím text získá příjemnou osobitost projevu = k čertu s nudnou konzistencí.

Co si dále mohu myslet o tvrzení, že čeština nemá definice seznamů? Abychom zůstali v rozpětí jediného! screenu, co si pak má kdokoliv myslet o tvrzení, že na konec linku v určitém případě přidáváme tečku?

Počkám na vyjádření kohokoliv. Jsem ochoten i schopen to překopat. Nikoliv zbytečně.