Jak psát na web L10N.cz: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidány 4 bajty ,  26. 6. 2020, 16:06
migrace na GitLab
(Založena nová stránka s textem „Na webu [http://www.l10n.cz/ L10N.cz] informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou [https://github.com/l10ncz/l10n…“)
 
(migrace na GitLab)
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od jednoho dalšího uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
Na webu [http://www.l10n.cz/ L10N.cz] informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou [https://github.com/l10ncz/l10ncz/ zde na GitHubu] a může ho tak kdokoliv vylepšit nebo na něj napsat aktuální zprávičku.
Na webu [http://www.l10n.cz/ L10N.cz] informujeme o obecném dění v překladatelské komunitě. Jeho zdrojové kódy jsou [https://gitlab.com/L10Ncz/l10n-cz zde na GitLabu] a může ho tak kdokoliv vylepšit nebo na něj napsat aktuální zprávičku.


== Jak L10N.cz funguje ==
== Jak L10N.cz funguje ==
L10N.cz používá statický generátor stránek [https://jekyllrb.com/ Jekyll]. Sestavený web (z větve ''master'') je pak přes systém [https://travis-ci.org/l10ncz/l10ncz/ Travis CI] nahrát do větve ''gh-pages'', odkud ho lze nahrát na server.
L10N.cz používá statický generátor stránek [https://jekyllrb.com/ Jekyll]. Sestavený web (z větve ''master'') je pak přes systém [https://docs.gitlab.com/ce/ci/ GitLab CI/CD] nahraný na [https://docs.gitlab.com/ce/user/project/pages/ GitLab Pages].


== Jak na L10N.cz napsat článek ==
== Jak na L10N.cz napsat článek ==
Článek, novinku či krátkou zprávičku může na napsat každý a pro jeho publikování vytvořit [https://help.github.com/articles/creating-a-pull-request/ pull request]. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.
Článek, novinku či krátkou zprávičku může napsat každý a pro jeho publikování vytvořit [https://docs.gitlab.com/ce/user/project/merge_requests/ merge request]. Vhodné je informovat o lokalizačních setkáních, postupech týmů, novinkách v překladech apod. Pokud jde o informaci o nových překladatelských formátech nebo softwaru, či návod, zvažte jejich umístění přímo na tuto wiki.


Články jsou v repositáři v adresáři ''_posts''. Název souboru je vždy ve formátu ''rok-měsíc-den-název.formát''. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace:
Články jsou v repositáři v adresáři ''_posts''. Název souboru je vždy ve formátu ''rok-měsíc-den-název.formát''. Podporované formáty jsou HTML a Markdown. S psaním vám pomůže následující dokumentace:

Navigační menu